19 MAYIS’IN 100’ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ BÜYÜK BİR GURUR VE COŞKU İLE KUTLANDI
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesini 19 Mayıs 1919 günü Samsun'a çıkarak başlatıp ve bu günü gençliğe armağan edişinin 100’üncü yıl dönümü tüm ülkede olduğu gibi İstanbul Eyüpsultan İlçesi’nde düzenlenen etkinliklerde büyük bir gurur ve coşkuyla kutlandı.
 
İlk olarak Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunması ile sürdü.
 
Mareşal Fevzi Çakmak Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde devam eden kutlamalarda, öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler ve etkinlikler sergilendi.
 
19 Mayıs Yüzüncü Yıl Oratoryosu ile Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata'ya Cevabı’nın seslendiren öğrenciler, törene katılanlar tarafından büyük alkış aldı.
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile öğrencilerden oluşan 100. Yıl Müzik Topluluğu’nun bir birinden seçkin eseri ustalıkla sahnelemesiyle son buldu.
 
Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, öğrencilerin etkinliklerini sergilediği stantları inceleyerek, onları tebrik edip, tüm gençlerin gününü kutlayarak, başarılarının devamını diledi.
 
Düzenlenen kutlamalara Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek’in yanı sıra, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.