EYÜPSULTAN’DA DÜZENLENEN 23 NİSAN GÖSTERİLERİ ANAOKULU AÇILIŞIYLA TAÇLANDI
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İstanbul Eyüpsultan İlçesi’nde düzenlenen etkinlikler ile coşkuyla kutlandı.
 
Şair Nabi İlkokulu’nda düzenlenen programa Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un Eşi Pervin Ersoy, Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği Başkanı Sinem Nefesoğlu, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
 
Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunması ile süren programda, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar, şiirler okunmasının ardından, öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler düzenlendi.
 
ANAOKULU AÇILIŞI
 
23 Nisan kutlamaları kapsamında süren etkinliklerin ardından okul bahçesine Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği tarafından yaptırılan Şair Nabi Anaokulu’nun açılışı yapıldı.
 
Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, geleceğin teminatı olan çocukların yetişmesinde anaokullarının önemli bir işlevi yerine getirdiğini belirterek, Şair Nabi Anaokulu’nun yaptıran Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği Başkanı Sinem Nefesoğlu, Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un Eşi Pervin Ersoy ile derneğin tüm yönetim kurulu ve üyelerine teşekkür etti.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları düzenlenen çeşitli etkinlikler ile son buldu.