CUMHURİYETİN 95. YIL DÖNÜMÜ EYÜPSULTAN’DA COŞKUYLA KUTLANDI
 
Cumhuriyetin 95. Yıl Dönümü Eyüpsultan İlçesi’nde düzenlenen etkinlikler ile coşkuyla kutlandı.
 
Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek’in makamında tebrikleri kabulü ile başlayan kutlamalar daha sonra Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikler ile devam etti.
 
Kutlamaların açılışında konuşan Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, “Cumhuriyetin Kuruluşu’nun 95. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutladığımız bugünde, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Öncelikle sizlerin şahsında Eyüpsultan İlçemizin tüm vatandaşlarını ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.
 
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehitleri ve kahraman gazileri rahmet, minnet ve şükranla andığını söyleyen Kaymakam Dölek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
 
Kaymakam Dölek, “Geleceğimizin teminatı sizlersiniz” dediği öğrencilerin kendilerini iyi yetiştirmeleri gerektiğini belirterek, “Cumhuriyetimize sizler sahip çıkarak, yarının devlet adamları sizler olacaksınız. Bizlerin bıraktığı yerden alarak, ülkemizi sizler daha da ilerilere taşıyacaksınız” diye konuştu.
 
Kutlamalara katılanların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Kaymakam Abdullah Dölek, programın düzenlenmesinde emeği geçen tüm kişi ve kurumlar ile öğrencilere teşekkür etti.
 
Cumhuriyet Bayramı kapsamında çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirildiği kutlama programı şiirlerin okunması, halk oyunları ve Cumhuriyet Oratoryosu ile sürdü.
 
Öğrencilerin sunduğu gösteriler büyük beğeniyle izlenerek, alkışlandı. Kutlama programı, hatıra fotoğrafları çekilmesinin ardından son buldu.
 
Düzenlenen programa Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek’in yanı sıra Garnizon Komutan Vekili Yarbay Ünal Karagöz, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, kamu kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.