EYÜPSULTAN KAYMAKAMI ABDULLAH DÖLEK’İN 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI
 
Bugün yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
 
Yarınlarımızın umudu, ülkemizin aydınlık geleceği olan öğrencilerimiz bugün ders başı yaparak, okulları, öğretmenleri, arkadaşları ve kitapları ile buluşacaklar. Yeni eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerimize okul idarecilerimize ve velilerimize başarılar getirmesini canıgönülden diliyorum.
 
Sevgili öğrencilerimiz, sizleri ilmin ve bilimin ışığında, donanımlı bir şekilde yetişmeniz konusunda devletimiz tüm imkânları sizlerin hizmetine sunmuştur. Bu doğrultuda sizlerin yetişmesi en büyük mutluluğumuzdur.
 
Değerli öğretmenlerimiz, hiç kuşkusuz ki tüm meslek dalları çok önemlidir. Ancak eğitim-öğretim gibi ulvi bir görevi yerine getiren siz saygıdeğer öğretmenlerimizin ülkemizin geleceğine yapmış olduğu hizmetler, ayrı bir kutsiyet taşımaktadır. Sizlere emanet ettiğimiz yarınlarımızın umudu olan sevgili öğrencilerimizi milli ve manevi duygularla donanımlı,  ülkesine ve milletine karşı olan sorumluluğun bilincinde olarak yetişmesi konusunda göstereceğiniz fedakâr hizmetleri şimdiden takdir ediyoruz.
 
Kıymetli velilerimiz; öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz gayret ve çabalarının yanında, sizlerin de göstereceği destekler eğitim ve öğretimde başarıya ulaşma noktasında çok önemlidir. Öğretmen-öğrenci-veli işbirliği içerisinde hareket edildiğinde başarı hiç kuşkusuz ki kaçınılmaz olacaktır.
 
Bu duygularla Eyüpsultan İlçemizin eğitim ve öğretim başarı seviyesini hep birlikte üst seviyelere taşıyacağımızı belirtirken, yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum.