KAYMAKAM DÖLEK, “DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” DOLAYISIYLA ZİYARETLERDE BULUNDU
 
Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, bir dizi ziyaretlerde bulundu.
 
İlk olarak Eyüpsultan İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu görme engelli Müzik Öğretmeni Nazlı Elik Yüksel’i evinde ziyaret eden Kaymakam Dölek, daha sonra Şehit Murat Karakuş Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okul müdürü görme engelli Murat Yıldız’dan okulun ve öğrencilerin genel durumu hakkında bilgi aldı.
 
Kaymakam Dölek, evinde yatarak tedavi gören vatandaşlardan Hüseyin Uludağ’ı da ziyaret ederek, Allah’tan şifalar diledi.
 
Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde engellilerin aileleri ile katıldığı etkinlikte, onları yalnız bırakmayan Kaymakam Dölek, devlet olarak engelli bireylerin sorun ve taleplerine kayıtsız kalmayarak, daima engellilerin yanında olduklarını vurguladı.
 
Son olarak, TRT Müzik kanalında canlı olarak yayınlanan ve sunuculuğunu sanatçı Metin Özülkü’nün yaptığı Engelsiz Sahne’de Resul Dindar ile birlikte, bir birinden güzel türküleri seslendiren Eyüpsultan Cumhuriyet Ortaokulu görme engelli Müzik Öğretmeni Nazlı Elik Yüksel’in programına katılan Kaymakam Abdullah Dölek, Yüksel’i başarısından dolayı tebrik etti.
 
Kaymakam Dölek, sanatçı Metin Özülkü ve Resul Dindar’a da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenledikleri program ile engellilere verdikleri destek dolayısıyla teşekkür etti.