EYÜPSULTAN KAYMAKAMI ABDULLAH DÖLEK’İN “DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” MESAJI
 
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararıyla uluslararası bir gün olarak kabul edilen “Dünya Engelliler Günü” 1992 yılından itibaren her 3 Aralık’ta çeşitli etkinlikler ile kutlanmaktadır.
 
Engellilerin yaşamlarına ve haklarına dikkat çekmek, onların politik, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda desteklenmesi ile farkındalık oluşturmayı amaçlayan 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” ülkemizde de her yıl kutlanarak, bu vesileyle engelli bireylerimizin talep ve beklentileri dile getirilmektedir.
 
Unutulmamalıdır ki, engellilik hepimizin karşı karşıya kalacağı bir durumdur. Bu sebeple asıl aşılması gereken engel, vicdanlardadır. Engelli bireylerimizin en çok ihtiyacı olan şefkati, merhameti, saygıyı ve sevgiyi onlardan esirgememeli, daima onların yanlarında olduğumuzu göstermeli, hissettirmeli ve onları desteklemeliyiz. Engellilerimizin bizden beklentileri olan bu hasletleri yerine getirdiğimizde, aşamayacağımız hiçbir engelimiz yoktur.
 
Devlet olarak, tüm engelli bireylerimizin talep ve beklentilerini yerine getirme konusunda gerekli hassasiyeti gösterirken, aynı zamanda toplumsal bir sorumluluk olan engellilerin sorunları, tüm vatandaşlarımızı da yakından ilgilendirmektedir. Bu duygularla tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sabır ve şifalar dilerken saygı, sevgi ve en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.