HAYDAR AKÇELİK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE
ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ SERTİFİKASI VERİLDİ
 
İstanbul Eyüpsultan İlçesi Haydar Akçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından  "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası verilmesi ile ilgili tören düzenlendi.
 
Okulun toplantı salonunda düzenlenen törene Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, İlçe Nüfus Müdürü Makbule Fırat, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Servet Yazgan, TÜRKAK’ı temsilen Nusret Sarı, Okul Müdürü Nurşen Demirkaya Aygün, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
 
Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Nurşen Demirkaya Aygün, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası alabilmeleri yönünde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Okul Müdürü Aygün, okulun iş akışlarını organize ederek, hizmet kalitelerini arttırdıklarını dile getirip, “Okulumuzu ISO 9001 standartlarına göre hazırlayarak, yönetim sistemimizi kurduk. Tüm iş ve işlemlerimizi düzenleyerek, hedeflerimizi belirledik. Risk analizlerimizi yaparak, gerekli önleyici faaliyetlerimizi planladık. Gerekli çağdaş yönetim sistemlerine ve yasal mevzuatlara uygun olarak faaliyetlerimizi organize edip, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası ile hedeflerimizi yakaladığımızı tescil ettik” diye konuştu.
 
TÜRKAK adına törene katılan Nusret Sarı da, kurumun faaliyetleri ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler vererek,  Türkiye’de bir çok kamu kurum ve kuruluşlarının ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ne göre hizmet verdiğini söyledi.
 
Nusret Sarı, okulun tüm şartları yerine getirerek, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazandığını belirtti.
 
Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek ise, yaptığı konuşmada Haydar Akçelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin verdiği eğitim hizmetleri ile kalitesini tescillediğini vurguladı.
 
Her alanda markalaşmak gerektiğine işaret eden Kaymakam Dölek, eğitimde istenilen başarının yakalanması konusunda, okulların gerekli donanımlara sahip olarak, daha çağdaş ve daha modern kurumlar olması gerektiğine işaret etti.
 
Kaymakam Dölek, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası almalarından dolayı Okul Müdürü Nurşen Demirkaya Aygün başta olmak üzere, okul yöneticilerine, fedakârca görev yapan öğretmenlere, öğrencilere, okul aile birliği ve tüm çalışanlar ile velilere teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.
 
Yapılan konuşmaların ardından, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, TÜRKAK adına katılan Nusret Sarı, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası’nı Okul Müdürü Nurşen Demirkaya Aygün’ teslim etti.
 
Tören, okul öğrencilerinin yapmış oldukları el yapımı hediyelik eşyaları katılımcılara dağıtması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.