MUHTARLAR GÜNÜ EYÜPSULTAN’DA DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI
 
19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla İstanbul Eyüpsultan Kaymakamlığı Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi.
 
Törene Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüpsultan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sadık Tatar, Eyüpsultan Belediye Başkanlığı’nı temsilen Cemal Memiş, Eyüpsultan Muhtarlar Derneği Başkanı Gürol Birkardeşler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile muhtarlar katıldı.
 
Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve İstiklal Marşı’nın konulması ile başlayan törende bir konuşma yapan Eyüpsultan Muhtarlar Derneği Başkanı Gürol Birkardeşler, muhtarlık kurumunun toplumun önemli yapı taşlarından olduğunun söyledi.
 
Seçim ile göreve gelen muhtarların, bir yandan vatandaşların sorunlarına aracı, diğer yandan da kamu yönetim anlayışının en temel unsurlarından biri olduğuna işaret eden Muhtarlar Derneği Başkanı Birkardeşler, “Muhtarlarımız, hem milleti, hem de devleti temsil gibi önemli iki görevi ifa eden muhtarlarımız, devletin mühür ve beratına sahip tek seçilmiş kişidir” dedi.
 
Düzenlenen törenin ardından Kaymakam Abdullah Dölek, muhtarları makamında ağırladı.
 
Kaymakam Dölek, vatandaşların sorun ve taleplerinin karşılanması yönünde göstermiş oldukları gayret ve çabalardan dolayı muhtarlara teşekkür ederek, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.